دستگاه‌های دولتی پایبند به قوانین نمای ساختمان باشند

دستگاه‌های دولتی پایبند به قوانین نمای ساختمان باشند

 

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر همدان گفت: ما در همدان شاهد نظم نسبی در نمای ساختمان‌ها در مقایسه با سایر شهرها هستیم و وضع شهر ما در بحث نما نسبت به شهرهای دیگر بهتر است.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، حجت‌الاسلام ناصر صفری افلاکی در نطق پیش از دستور صحن با اشاره به حضور خود در کمیته سیما، منظر و نمای ساختمان به عنوان نماینده شورا، اظهار کرد: اساتید بزرگی خالصانه، از روی عرق ملی و تعصب علمی، عضو این کمیته هستند که اقدامات آنها قابل تقدیر است.
وی به تأثیر تصمیمات اتخاذ شده این کمیته در هویت ملی و معماری ایرانی اسلامی اشاره کرد و گفت: شاهد نظم در نمای ساختمان‌های همدان در مقایسه با سایر شهرها هستیم و وضع شهر ما در بحث نما نسبت به بسیاری شهرها بهتر است.
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر همدان بیان کرد: شاید مالکان ساختمان‌ها، سازمان‌ها و مهندسین طراح از تصمیمات این کمیته گاهی ناراحت شوند اما تلاش‌ها برای بهبود و تعالی معماری ایرانی در این شهر تاریخی است.
صفری‌افلاکی با گلایه از شهرداری افزود: علیرغم شکل‌گیری این کمیته به شکل قانونی اما معاونت شهرسازی، مناطق و پلیس ساختمان توجه کافی را به مصوبات این کمیته ندارند و به نوعی می‌توان گفت ضمانت اجرایی لازم، پیش‌بینی نشده و مدیران به راحتی کم توجهی می‌کنند.
صفری‌افلاکی ضمن هشدار به دستگاه‌های دولتی گفت: انتظار داریم دستگاه‌های دولتی بیش از بقیه در حوزه صدور پروانه و در حوزه نما، سیما و منظر ساختمان خود پایبند به قوانین و اصول معماری اسلامی ایرانی باشند و ما نسبت به این قصه کوتاه نمی‌آییم.
وی با تأکید بر اینکه شورای شهر نسبت به قوانین به ویژه در حوزه سیما و منظر حساس است، بیان کرد: توقع داریم مسؤولان ارشد استان نیز در این خصوص متذکر شده و همراهی کنند تا مردم شاهد یک نمای خوب و زیبای برخاسته از فرهنگ دینی، تاریخی، ایرانی و اسلامی باشند.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.