عزم مدیریت شهری برای رفع مشکلات توان‌یابان در شهر

عزم مدیریت شهری برای رفع مشکلات توان‌یابان در شهر

رئیس شورای اسلامی شهر همدان گفت: عزم مصمم مدیریت شهری همدان در راستای رفع مشکلات جامعه توان‌یابان و خدمات‌رسانی بهتر به این قشر است؛ اما همچنان نسبت به وضعیت مطلوب فاصله زیادی داریم.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، کامران گردان در صحن شورا با محوریت بررسی مشکلات جامعه توان یابان شهر، عنوان کرد: جمعیت توان‌یابان همدان در اواخر سال ۸۲ توسط جمعی از توان‌یابان توانمند پایه‌گذاری شد و در سال ۸۳ به ثبت رسید.

وی با تأکید بر اینکه ایجاد اشتغال شرافتمندانه باید یکی از اهداف این جمعیت باشد، افزود: اگر بتوانیم در مراکز کاریابی این جمعیت تعدادی از توان‌یابان را به تولیدکننده و افراد تأثیرگذار در شهر تبدیل کنیم، بخشی از رسالت خود را انجام داده‌ایم.

وی ادامه داد: مسؤولان امر باید نیازهای اولیه مانند ارتباطات آسان و سالم، آموزش، بهداشت و فناوری را در اختیار توان‌یابان قرار دهند، زیرا این افراد در این صورت می‌توانند انسان‌های تأثیرگذار در جامعه باشند.

گردان با بیان اینکه پرورش استعدادها، توانایی‌ها و حل مسائل و مشکلات مادی و معنوی توان‌یابان در تمامی زمینه‌های علمی، فرهنگی، هنری، اجتماعی و ورزشی از وظایف جمعیت توان‌یابان محسوب میشود، معتقد است: اگر آموزش‌های اصولی موجب اشتغال توان‌یابان جسمی و ذهنی شود، بخش دیگری از رسالت خود را انجام داده‌ایم.

رئیس شورای شهر همدان در ادامه گفت: توانیابان به عنوان اقشار آسیب پذیر جامعه نیازمند حمایت بیش از پیش مسؤولان هستند که ضرورت دارد به این افراد نیز همانند سایر اقشار جامعه در حوزه‌های مختلف شهری و… توجه ویژه شود.

به گفته گردان، در چندین سال اخیر عقب افتادگی‌هایی در حوزه شهرسازی و معابر شهر همدان شاهد بودیم که تمام تلاش شورای شهر و مدیران شهری بر این بود تا اجرای طرح‌های شهر در راستای روان‌سازی تردد توان‌یابان و سالخوردگان باشد، همچنین در چند سال اخیر مناسب‌سازی معابر شهری در حال انجام است که طی مکاتباتی با دستگاه‌های اجرایی قصد داریم شرایط لازم برای این قشر را بهبود ببخشیم.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد با بهره‌گیری از نقطه نظرات افراد توان‌یاب در شهر و مدیریت شهری، به دنبال رفع مشکلات و تقویت نقاط قوت در شهر باشیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *