تیم‌داری حرفه‌ای به‌صلاح سازمان فرهنگی شهرداری نیست / پیشنهاد تشکیل‌سازمان مستقل ورزشی در شهرداری

تیم‌داری حرفه‌ای به‌صلاح سازمان فرهنگی شهرداری نیست / پیشنهاد تشکیل‌سازمان مستقل ورزشی در شهرداری

رئیس کمیسیون حقوقی، نظارت، بازرسی و امور اداری شورای شهر همدان صراحتاً اعلام کرد: تیم‌داری حرفه‌ای به صلاح سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان نیست.


به گزارش روابط ‎عمومی شورای اسلامی شهر همدان؛ مرتضی کرباسیان در بیست‌ویکمین صحن شورا با اعلام مخالفت خود با تیم‌داری حرفه‌ای شهرداری، گفت: پرداختن به امور تیم‌داری حرفه‌ای بسیار وقت‌گیر و پیچیده است؛ از این‌رو سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری از تمام امور غیرورزشی خود باز خواهد ماند.
کرباسیان با تأکید بر اینکه سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان به جز ورزش، در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و گردشگری هم مسؤولیت دارد؛ ادامه داد: حوزه تیم‌داری در رشته ورزشی فوتبال هم پیچیده است؛ از این‌رو تمامی نیروهای انسانی این سازمان درگیر حوزه تیم‌داری می‎شوند که موجب تعطیلی دیگر مأموریت‌های سازمان خواهد شد و به صلاح این مجموعه فرهنگی نخواهد بود.
وی با تأکید بر اینکه کاملاً مخالف تیم‌داری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان هستم؛ در حالی‌که باید تیم‌داری را به‌ سمت‌وسوی ورزش محلات و شهروندی سوق دهیم؛ معتقد است: اگر تیم‌داری حرفه‌ای، کار شهرداری نیست، انجام نشود؛ اما اگر این اقدام ورزشی خلاف قوانین و مقررات بالادستی نباشد، باز هم اجرای آن به صلاح سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان نیست؛ زیرا در شرایط فعلی با نبود منابع درآمدی، دست و پنجه نرم می‌کند.
کرباسیان در این زمینه پیشنهاد داد: تأمین منابع مالی تیم‌داری حرفه‌ای به مناطق برخوردار یا سازمان‌های درآمدزا شهرداری سپرده و یا باشگاه مستقل شهرداری تشکیل شود.
وی با اشاره به اینکه باید رابطه منطقی بین بودجه‌های فرهنگی، اجتماعی و گردشگری با بودجه ورزش تنظیم شود؛ عنوان کرد: منع قانونی به‌دلیل محدودیت منابع مالی، مانع تیم‌داری شهرداری خواهد شد؛ از این‌رو باید ورزش‌های همگانی و شهروندی را گسترش دهیم.
رئیس کمیسیون حقوقی، نظارت، بازرسی و امور اداری شورای شهر همدان تأکید کرد: شایسته است شورای اسلامی شهر و مدیریت‌شهری به تمامی وظایف فرهنگی، اجتماعی؛ ورزشی و گردشگری سازمان، توجه یکسان و عادلانه داشته باشد.
کرباسیان افزود: باید تنظیم عادلانه بودجه سالیانه برای بخش‌های ورزشی، فرهنگی، اجتماعی و گردشگری در نظر گرفته شود تا اقدامات مناسبی در راستای شکوفایی تمامی استعدادهای جوانان و نوجوانان شهر همدان در تمامی زمینه‌های مختلف صورت پذیرد.
وی پیشنهاد داد: در صورت صلاحدید و تصویب شورای شهر و همچنین تأیید مراجع بالادستی، به‌منظور خدمات‌رسانی بهتر در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی و نیز تقویت حوزه ورزشی، سازمان مستقل ورزشی یا باشگاه ورزشی در شهرداری شکل گیرد تا سازمان فرهنگی شهرداری به امور فرهنگی، اجتماعی و گردشگری خود بپردازد.
کرباسیان همچنین توضیح داد: یکی از دلایل اصلی ما برای مخالفت با تیم‌داری حرفه‌ای سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان، کاهش درآمدهای سازمان در مواجهه با بحران کرونا بوده است؛ به‌طوری که استخر شهدای شهرداری، باشگاه ورزشی شهرداری و باشگاه‌های شهید مدنی و شاهد هم تعطیل هستند، از این‌رو سازمان فرهنگی شهرداری هیچگونه منبع درآمدی در ۲ سال گذشته نداشته است.

* حاجی‌بابایی: مخالف تیم‌داری حرفه‌ای فوتبال با هزینه نهاد عمومی شهرداری هستم

دیگر عضو شورای شهر همدان نیز پیشنهاد داد: پایش در حوزه اولویت‌بندی هزینه‌های مدیریت‌شهری امری ضروری است تا میزان اثربخشی آن در بین شهروندان را به‌دست آوریم.
سعید حاجی‌بابایی با اشاره به اینکه مقرر شد حدود ۱۰ میلیارد تومان بودجه از جیب بیت‌المال برای تیم‌داری حرفه‌ای شهرداری همدان هزینه شود؛ گفت: باید میزان اثربخشی این هزینه‌کرد در حوزه سرمایه اجتماعی و ایجاد شور و نشاط مورد بررسی قرار گیرد.
وی صراحتاً اعلام کرد: مخالف این مهم هستم که پول بیت‌المال در حوزه تیم‌داری حرفه‌ای فوتبال هزینه شود؛ در حالی که باید برای توسعه ورزش همگانی و شهروندی اقدام کنند.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *