تصمیمات شورا در شبکه استانی اطلاع‌رسانی شود

تصمیمات شورا در شبکه استانی اطلاع‌رسانی شود

رئیس شورای اسلامی شهر همدان با تأکید بر ارتقای روابط شورای شهر و شهرداری با صداوسیمای مرکز همدان با محوریت امور مختلف مدیریت شهری، گفت: انتظار می‌رود مصوبات و تصمیمات شورا و در مجموع خواسته‌های مردم از طریق شبکه استانی، اطلاع‌رسانی و منعکس شود.


به گزارش روابط‌عمومی شورای اسلامی شهر همدان؛ محمود مسگریان در سی‌وهشتمین صحن شورا، ابراز امیدواری کرد: خروجی این نشست با مدیران صداوسیمای مرکز همدان برای شهروندان همدان اثربخش باشد.

 پخش زنده بازی‌های خانگی تیم شهرداری‌ همدان

وی همچنین در حاشیه صحن شورا گفت: طی نشست با مسؤولان صداوسیمای مرکز همدان، مقرر شد بازی‌های خانگی تیم فوتبال شهرداری در لیگ دسته یک فوتبال کشور به صورت زنده از شبکه استانی همدان پخش شود.

مسگریان افزود: خوشبختانه با توجه به حمایت‌های صورت گرفته، شاهد حضور یک تیم از استان همدان در لیگ دسته یک فوتبال کشور هستیم که باید از این فرصت، نهایت بهره‌برداری را داشته باشیم.

به گفته وی؛ بر اساس تصمیم ستاد ملی کرونا، متأسفانه شرایط حضور در ورزشگاه‌ها برای ورزش‌دوستان مهیا نیست، از این‌رو تعداد زیادی از شهروندان خواستار پخش مستقیم بازی‌های تیم فوتبال شهرداری همدان از صداوسیمای مرکز همدان هستند.

رئیس شورای شهر همدان تأکید کرد: با نظر مثبت شورای شهر و توافق با مدیرکل صداوسیمای مرکز همدان، از این به بعد پخش زنده بازی‌های خانگی تیم فوتبال شهرداری همدان در لیگ دسته یک فوتبال کشور از طریق شبکه استانی، پخش خواهد شد.

* سعید نظری: ضرورت تهیه برنامه‌ ویژه‌ رسانه‌ای برای موفقیت مدیریت‌شهری

نایب رئیس شورای شهر همدان نیز تأکید کرد: پیوست رسانه‌ای برای هر پروژه عمرانی، فرهنگی اجتماعی در شهر ضروری است.

سعید نظری با بیان اینکه مجموعه صداوسیما، دستگاه عظیم و تصمیم‎سازی است؛ اظهار کرد: این مجموعه حاکمیتی در حوزه نهادینه ساختن و فرهنگ سازی به‌منظور تنویر افکار عمومی به‌ویژه در مباحث متعدد اجتماعی از جمله اعتیاد، خانواده، پرداخت عوارض شهری، زباله، شهرنشینی، سگ‌گردانی، سد معبر، دکه‌های مطبوعاتی و… ورود جدی داشته است.

وی با اشاره به اینکه اعضای شورای شهر، نماینده مردم هستند؛ عنوان کرد: کیفیت برنامه‌های صداوسیما مطلوب است؛ از این‌رو انتظار می‌رود فرصت مناسبی در این مرکز برای اعضای شورای شهر همدان به‌عنوان متخصصان حوزه‌های مختلف، فراهم شود.

نظری با بیان اینکه توجه به بهداشت و دفع زباله‌های عفونی به‌عنوان معضل خطرناکی مطرح می‎شود که باید از این منظر، از شورای شهر هم نظرخواهی شود؛ پیشنهاد داد: تهیه برنامه‌های ویژه از جمله میزگرد و رادیو شورا با محوریت مدیریت‏ شهری و معضلات شهری در راستای موفقیت مدیریت شهری در صداوسیما ضروری است.

نایب رئیس شورای شهر همدان خطاب به صداوسیمای مرکز همدان گفت: انتظار می‌رود مباحث کارشناسی و سازنده خود را در راستای توسعه شهر همدان، در اختیار شورای شهر قرار دهند.

* علی‌اکبر نظری: صداوسیما باید امیدواری ایجاد کند

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان نیز تأکید کرد: صداوسیما باید در جامعه ملتهب امروز، امیدواری ایجاد کند.

علی‌اکبر نظری ادامه داد: با توجه به اینکه صداوسیما منتصب به مقام معظم رهبری است، باید نقش هدایت را بر عهده بگیرد و در این زمینه، همت مضاعفی را به‌کار گیرد.

وی معتقد است: صداوسیما می‌تواند نقش ارزنده‌ای در راستای آموزش حقوق شهروندی ایجاد کند که در این بین، منفعت آن به مردم، شهر و مدیریت‎شهری خواهد رسید.

این عضو شورای شهر همدان با اشاره به قدمت ۵ هزار ساله تاریخ همدان، اعلام کرد: انتظار می‌رود پایتخت تاریخ و تمدن شهر همدان از منظر سیاسی، علمی و نظامی شخصیت‌های برجسته، ابنیه‌های تاریخی و… در صداوسیما به تصویر کشیده شود و می‎توان مختص این کهن‌شهر تاریخی بیش از هزاران سریال، ساخت تا جایگاه اصیل همدان را به دنیا بشناسانیم.

 *بادامی‌نجات: شهردار برای اطلاع رسانی خدمات شهر ترغیب شود

عضو شورای شهر همدان نیز ضمن قدردانی از پوشش خبرهای استان به‌ویژه شهر همدان از سوی مرکز صداوسیمای همدان، گفت: در دوره پنجم شورا بسیاری از امور شهری به‎‌ویژه آموزش‌های شهروندی با همکاری مدیرکل صداوسیمای مرکز همدان پوشش خبری داده شد که شاهد بازخورد مثبت این مهم و انتقال محسوس مباحث امور شهری به مردم بودیم.

حمید بادامی‌نجات با اشاره به قرارداد فی مابین شهرداری و صداوسیما در ۴ سال گذشته مبنی بر تولید چندین برنامه مدیریت‎شهری، اظهار کرد: انتظار می‌رود مردم به نظام و مدیران، امیدوار شوند، از این‎رو اقدامات باید به شیوه صحیح اطلاع‌رسانی و حجم فعالیت‌ها، دیده شود.

وی معتقد است: برخی مصوبات و اقدامات مدیریت‌شهری برای هر شهروند تنها در مسیر تردد به محل کار و… قابل مشاهده است و تمامیت امور شهر رصد نمی‌شود.

بادامی‌نجات؛ یکی از بخش‌های تأثیرگذار برای اطلاع‌رسانی را صداوسیما برشمرد و افزود: باید از ظرفیت این شبکه استانی، حداکثر بهره‌برداری را داشته باشیم.

عضو شورای شهر همدان اعلام کرد: بر اساس درخواست مردمی، باید پوشش پخش زنده فوتبال شهرداری همدان از طریق صداوسیما صورت پذیرد که در این زمینه انتظار می‌رود شورای شهر پیگیر شود تا بازی‌های خانگی فوتبال شهرداری همدان دیده شود.

بادامی‌نجات معتقد است: شهردار باید ترغیب شود تا خدمات شهر را از طریق صداوسیما و سایر رسانه‎ها اطلاع‎رسانی کند و از سوی دیگر در هیأت رئیسه شورای شهر هم مبحث پوشش خبری صحن و کمیسیون‎های تخصصی شورا مطرح شود.

 *حیدری: جای خالی کرسی‌های عدالت خواهی، آزاداندیشی و نظریه پردازی در صداوسیمای همدان

رئیس کمیسیون فنی، عمرانی و حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر همدان هم در ادامه گفت: متأسفانه صداوسیما در سطوح کشوری و استانی مجبور است با تغییر هر دولت، ضمن فراهم ساختن خواسته‌های آنان، هزینه‌های مورد نظر مجموعه را از طریق راضی نگه داشتن ایشان تأمین کند.

مهدی حیدری با اشاره به وسعت مشکلات اقتصادی کشور، اظهار کرد: صداوسیما که با هویت انقلابی و اسلامی نظام عجین است، باید تمکن مالی و استقلال بیشتری داشته باشد که در این صورت می‌تواند با حریت و آزادگی بیشتری قدم بردارد و نیازهای مالی مجموعه صداوسیما، آن را از طرح و مطالبه خط اصیل و آرمانی انقلاب، منحرف نمی‌کند.

وی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در حکم انتصاب پیمان جبلی به‌عنوان رئیس صداوسیمای کشور مبنی بر اینکه یکی از وظایف صداوسیما، تقویت روحیه انقلابی است؛ افزود: مصداق این بیانات در مقیاس شهر ما این است که شبکه استانی حداقل تریبونی برای نیروهای انقلابی که تمام زندگی خود را در مسیر عدالت‌خواهی و شعارهای آرمانی هزینه می‌کنند، درنظر بگیرد؛ زیرا قطعاً این افراد در چارچوب، موازین عرفی را رعایت می‌کنند، اما فریاد عدالت خواهی را سرمی‌دهند.

حیدری به جای خالی کرسی‌های نظریه‌پردازی و عدالت خواهی در صداوسیمای مرکز همدان تأکید کرد و ضمن قدردانی از تلاش‌های این مجموعه اثرگذار، عنوان کرد: قطعاً محدوریت‌های مالی و نیروی انسانی، روند کار را دشوار کرده است، اما ما وام‎دار محرومان به‌عنوان ولی‌نعمتان اصلی انقلاب هستیم و باید بتوانیم اندکی از گفتمان اصیل انقلاب را با محوریت احیای شعارهای انقلاب که رنگ آن در هیاهوی زندگی امروز گم شده است؛ ترویج دهیم.

این عضو شورای شهر معتقد است: در صورتی که صداوسیما، ضعیف عمل کند، فضای مجازی انبوهی از مخاطبان را در مقیاس شهری، کشوری و حتی جهانی به خود اختصاص می‌دهد که معمولاً با ظرفیت‌های اندک پاسخ گوی نیاز جامعه بوده است.

حیدری با بیان اینکه تحقق منویات رهبری در بخشی از حاکمیت برعهده صداوسیماست؛ ابزار امیدواری کرد صداوسیمایی در تراز انقلاب همراه با استقلال، هویت و درایت مشغول کار باشد.

* دهقان نیری: ضرورت ارائه پیوست رسانه‌ای در مدیریت‌شهری

مدیرکل صداوسیمای مرکز همدان هم در این جلسه در حوزه رسانه‌ای شدن فعالیت شهر بزرگ و دارالمؤمنین همدان سخن گفت و معتقد است: با توجه به اینکه مدیران استان، رسانه‌ای نیستند، این مجموعه به عنوان روابط‌عمومی ادارات عمل می‌کند.

مهدی دهقان‌نیری با تأکید بر اینکه امیدواریم بهترین روابط‎عمومی برای دولت باشیم؛ اظهار کرد: تمام هم و غم مرکز همدان در طول ۳ سال اخیر بر این است که مدیران استان، رسانه‌ای شوند و عملکرد خود را به مردم گزارش دهند.

وی با بیان اینکه صرفا تکیه کردن به روابط‌عمومی کافی نیست، بلکه باید بهره‌گیری از تمامی رسانه‌های استان مورد توجه ویژه قرار گیرد؛ پیشنهاد داد: ارائه پیوست رسانه‌ای همراه با لحاظ اعتبار مناسب برای تمامی امور مدیریت‎شهری به‌ویژه پروژه‌های شهری ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است که صرفاً نباید در حوزه صداوسیما متمرکز باشد.

دهقان‌نیری افزود: انتظار می‌رود در ابتدای شورای ششم، حداقل طرح و پروژه‌ای بدون پیوست رسانه‌ای پذیرفته نشود.

وی با اشاره به خیل درخواست‌های مردمی از صداوسیما مبنی بر تعیین‌تکلیف پروژه میدان امام(ه)، تقاطع غیرهمسطح سردار همدانی(چراغ قرمز) و…؛ گفت: نصب تابلو شمارش معکوس برای اتمام پروژه‌های شهری، بهره‌گیری از ابزار نوین فناوری از جمله ساخت انیمیشین و از سوی دیگر ساخت ماکت برای معرفی ابعاد مختلف پروژه‌ها از نمونه اقدامات مدیریت‎شهری در راستای بهره‌برداری رسانه‌ای خواهد بود.

مدیرکل صداوسیمای مرکز همدان با تأکید بر اینکه به‌دنبال مباحث عام‌المنفعه هستیم و ضمن اعلام آمادگی برای پخش مستقیم فوتبال شهرداری همدان و آموزش‌های شهروندی، اعلام کرد: طی انعقاد تفاهم‌نامه و لحاظ اعتبار جزئی آمادگی داریم تا با به‌کارگیری بهترین انیمیشن‌سازان کشور که فرزندان الوند هستند، نسبت به ساخت انیمیشن‌های مختلف در حوزه مدیریت‎شهری و معرفی شهر همدان اقدام کنیم که این مهم، حمایت از هنرمندان استان را به دنبال خواهد داشت.

دهقان‎نیری بر همکاری رسانه‌ای با شهرداری همدان به‎‌عنوان مجری مصوبات شورای شهر تأکید کرد و گفت: با دریافت کمترین هزینه از شهرداری همدان آن‌هم صرفاً در حوزه تولید، پیش‌قدم هستیم.

وی با اشاره به پخش مستقیم فوتبال شهرداری، پیشنهاد داد: با توجه به منظر اقتصادی این مهم، از طریق دریافت هزینه‌های نصب بنرهای تبلیغاتی در حاشیه این مسابقات ورزشی می‌توان هزینه‌های لازم را تأمین کرد و از سوی دیگر جذب اسپانسر هم قابل توجه است.

دهقان‌نیری، رسانه صداوسیما را به دختر شهر تعبیر کرد و گفت: انتظار می‌رود شهرداری همدان با رسانه‌ها مشارکت و هماهنگی داشته باشد تا کارهای فاخری از شهر همدان ارائه دهیم.

مدیرکل صداوسیمای مرکز همدان در ادامه با اشاره به ساخت سایت جدید چهل‌چمن این مرکز به‌عنوان چشم شهر همدان، گفت: برای آسفالت‌ریزی محوطه و مسیر دسترسی این سایت که با ۱۴ استودیو مورد بهره‌برداری تمامی ارگان‌ها قرار خواهد گرفت و بزرگ‌ترین مرکز برای تولیدات رسانه‌ای در منطقه غرب خواهد بود، امکان تهاتر با شهرداری وجود دارد.

دهقان‎نیری درخواست کرد: معبر کمتر از ۱۲ متر برای این سایت جدید امکان‌پذیر نخواهد بود که انتظار می‎رود شورای شهر در این خصوص ورود پیدا کند.

* تجلیل مدیرکل صداوسیما از اعضای شورای شهر

گفتنی است؛ مدیرکل صداوسیمای مرکز همدان به همراه مدیران این شبکه استانی با حضور در صحن شورا از اعضای شورای شهر همدان تجلیل کرد.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *