اعتبارات شهرداری صرف نظارت و نگهداری شهر شود

اعتبارات شهرداری صرف نظارت و نگهداری شهر شود

 رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان تأکید کرد: بیشترین اعتبارات شهرداری همدان باید صرف نظارت و نگهداری از مبلمان، تأسیسات و پروژه‌های شهری شود.


به گزارش روابط‌عمومی شورای اسلامی شهر همدان؛ علی‌اکبر نظری در کمیسیون خدمات شهری شورا گفت: نظارت و نگهداری از مبلمان، تأسیسات و پروژه‌های شهری از ملزومات امور شهری است که بیشتر مواقع، اجرایی نمی‎ شود و متأسفانه مسیر نظارت و نگهداری در شهرداری، بسیار قدرتمند نیست.
وی با تأکید بر اینکه حفظ و نگهداری بر اساس آیین‌نامه‌ها، جزو وظایف شهرداری‌ها بوده؛ معتقد است: میلیاردها تومان اعتبار برای اتمام پروژه‌های شهری هزینه و به مردم اهدا می‎ شود؛ اما پس از بهره‌برداری، آنها را رها می‌کنند.
نظری با بیان اینکه عملیات رفوژ پیاده‌راه کمی غیر فنی است که باید مورد توجه قرار گیرد؛ ادامه داد: مشاهده هرگونه تخریب جدول، تبعات اجتماعی خود را دارد و باید در همان بُعد زمانی، تعمیر شود.

وی با تأکید بر اینکه اکیپ‌های نظارتی شهرداری در حوزه حفظ و نگهداری مبلمان، تأسیسات و پروژه‌های شهری باید تقویت شود؛ درخواست کرد: باید برای حفظ و نگهداری داشته‎های شهری، اعتبارات پایدار لحاظ شود تا مدیران امر بدون دغدغه، عمل کنند.
نظری معتقد است: پاییز، بهترین فصل برای پیش‌بینی و رفع برخی مشکلات شهری و همچنین شناسایی معضلات هر منطقه است تا هر چه سریعتر حل شود.

به زودی طرح ناحیه‌محوری در صحن شورا ارائه می‎ شود

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان همچنین گفت: هر چه بیشتر پیش می‌رویم و سیستم، مدرنیته‌تر می‌شود، نه تنها مشکلات کمتر نمی‌شود، بلکه افزایش می‎ یابد؛ از این‌رو تغییر ساختار جوامع بر محور مدرنیته، بسیار ارزشمند است.
نظری افزود: اثربخشی علم در تسهیل امور بسیار مؤثر است، اما این امر، ایجاد مشکلات دیگر را به دنبال دارد.
وی معتقد است: دوران پسامدرنیته جزو پیچیده‌ترین دوران‌هاست و مشکلات زیادی به ارمغان می‌آورد که امیدوارم مرتفع شود.
رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان با اشاره به اهمیت آموزش همگانی در حوزه شهروندی، اظهار کرد: باید با بهره‌گیری از تمامی اهرم‌ها و ابزارهای موجود، آداب و رسم شهروندی و حقوق شهروندی به صورت فراگیر از جنبه عمومی، فرهنگ سازی و اطلاع‌رسانی شود.
نظری با اشاره به اینکه به زودی طرح ناحیه‌محوری از سوی کمیسیون خدمات شهری در صحن شورا به‌منظور ارائه خدمات بهتر و فائق آمدن بر مشکلات شهری مطرح می‎ شود؛ گفت: امور شهرها باید در راستای تقویت نواحی حرکت کند و قدرت نواحی از مناطق، پیشی بگیرد.

سعید نظری: ضرورت اطلاع‌رسانی برنامه‌های مدیریت‌شهری برای مردم

نایب رئیس شورای شهر همدان هم با تأکید بر ارائه پیوست رسانه‌ای در امور شهر، گفت: انتظار می‌رود بخشی از هزینه‌های شهری برای پیوست رسانه‌ای امور شهر به‌ویژه در حوزه رسانه شهرداری نظیر روزنامه هگمتانه و سایر مطبوعات و وبگاه‌های خبری و مجازی و سایر رسانه‌ها به‌ویژه صداوسیما دیده شود؛ زیرا اثربخشی فعالیت تیم رسانه‌ای به‌طور قطع آورده خوبی برای شهر خواهد داشت.
سعید نظری با اشاره به پیشنهاد راه‌اندازی برنامه رادیو شورا، اظهار کرد: برنامه‌های مدیریت‌شهری باید از مسیر رسانه‌های حقیقی و مجازی به مردم اعلام شود که متأسفانه خلأ این مهم در شهرداری دیده می‌‎شود.
وی اعلام کرد: مردم باید آگاه شوند که شهر با پرداخت عوارض شهری از سوی شهروندان، مدیریت می‌شود و در صورتی که عموم مردم بدانند، امورات شهری توسط خود آنان تأمین می‌شود و خود حافظ شهر خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *