تعیین‌تکلیف اصلاح ساختار سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار و مسافر

مهدی حیدری

تعیین‌تکلیف اصلاح ساختار سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار و مسافر

رییس کمیسیون فنی، عمرانی و حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر همدان بر تعیین‌تکلیف ضرب‌الاجل و تصمیم‌گیری برای اصلاح ساختار سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری تأکید کرد.


به گزارش روابط‌عمومی شورای اسلامی شهر همدان؛ مهدی حیدری در کمیسیون فنی، عمرانی و حمل‌ونقل و ترافیک شورا با حضور شهردار، مدیران و کارشناسان مدیریت‌شهری، گفت: ادغام سازمان‌های ۴گانه در قالب سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری، مشکلات عدیده‌ای ایجاد کرده است که باید بر اساس راهبردهای اساسی و کارشناسی، اصلاح شود.
به گفته وی؛ انتظار می‌رود راهبرد تقویتی برای این سازمان‌های ۴گانه در قالب احیای معاونت و یا تفکیک سازمان‌ها مدنظر قرار گیرد؛ زیرا در حال حاضر شاهد وضعیت نامطلوب این سازمان بزرگ شهرداری همدان هستیم.
حیدری اظهار کرد: حوزه‌های ۴گانه سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری بدون در نظر گرفتن تمهیدات لازم در حوزه مباحث اداری_مالی و بودجه‌ای ادغام شده‌اند؛ در حالی‌که باید دورنمای این قبیل اقدامات را لحاظ کرد.
رییس کمیسیون فنی، عمرانی و حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر همدان با اشاره به اینکه این سازمان در حال حاضر حدود ۲۰ میلیارد تومان بدهی دارد؛ افزود: متأسفانه در حال حاضر سازمان حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری یکی از زمین‌گیرترین سازمان‌های شهرداری همدان محسوب می‌شود؛ از این‌رو باید حداقل تصمیم اساسی و اصولی برای تقلیل و تقسیم‌بندی سازمان‌های ۴گانه به حوزه‌های جداگانه اقدام شود.
حیدری همچنین گفت: انتظار می‌رود تمامی کارشناسان و صاحب‌نظران مدیریت‌شهری به‌منظور تفکیک و ارتقای عملکرد بخش‌های مختلف این سازمان از شهرداری همدان، نظرات خود را به شورای شهر همدان ارائه کنند.
وی ادامه داد: علی‌رغم تلاش‌های سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری در برهه زمانی بحران کرونا همراه با کاهش شدید درآمدها برای پرداخت حقوق نیروهای انسانی، تأمین امکانات مورد نیاز و…، قطعا در آینده نزدیک برای اینکه این سازمان عملکرد بهتری داشته باشد، نیاز به تحول اساسی و اصلاح ساختار موجود دارد.
حیدری بیان کرد: گویا بر اساس ضوابط تشکیلاتی شهرداری‌ها، امکان شکل‌گیری معاونت حمل‌ونقل بار و مسافر در شهرداری همدان وجود ندارد؛ اما باید این مهم همسو با تفکیک سازمان‌های ۴گانه به صورت جدی از طریق استانداری مورد پیگیری قرار گیرد.
وی عنوان کرد: در مجموع به‌زودی پیشنهاد مشخص مدیریت‎شهری در حوزه احیای معاونت و یا تفکیک سازمان‌ها در کمیته‌ای تخصصی همراه با با چکش‌کاری حقوقی و فنی به صحن شورا اعلام خواهد شد.

* ضرورت تدوین طرح جامع حمل‌و‌نقل و ترافیک در همدان

رییس کمیسیون فنی، عمرانی و حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر همچنین بر ضرورت تدوین طرح جامع حمل‌و‌نقل و ترافیک در شهر همدان تأکید کرد و گفت: تداخلات ترافیکی در سطح شهر وجود دارد که انتظار می‌رود به‌منظور روان‎سازی ترافیک، برطرف شود.
حیدری با تأکید بر عدم تمرکززدایی تاکسی‌ها در مرکز شهر همدان، اظهار کرد: بهای کرایه‌های تاکسی باید بر اساس تورم اقتصادی موجود، واقعی‌تر شود؛ زیرا در غیر این صورت در آینده نزدیک، زمینه‌ساز بحران اجتماعی خواهد بود.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *