ضرورت ایجاد فرهنگسرای کتاب در همدان

ضرورت ایجاد فرهنگسرای کتاب در همدان

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان بر ضرورت ایجاد فرهنگسرای کتاب در همدان برای سال آینده تاکید کرد.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، سعید شهابی در جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا که به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان برگزار شد افزود: ضروری است فرهنگسرای کتاب برای سال آینده راه‌اندازی کرده و مردم را به سمت کتاب و کتابخوانی سوق دهیم.
شهابی‌نیا اضافه کرد: طبق پژوهش‌های انجام شده در کشورهایی که مردم جامعه اطلاعات را از کتاب اخذ می‌کنند در تصمیم گیری‌ها بهتر عمل می‌کنند.
شهابی‌نیا با تبریک هفته کتاب و کتابخوانی، اظهارداشت: امسال سی و یکمین هفته کتابخوانی در جمهوری اسلامی است.
وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص کتاب و کتابخوانی مبنی بر اینکه سلامت فکری را از کتابخوانی باید شروع کنیم، اظهار داشت: در دین مبین اسلام به کتاب و کتابخوانی تاکید شده است و آخرین معجزه آخرین پیامبر نیز کتاب است که این اهمیت و جایگاه کتاب را می رساند.
وی با اشاره به اهمیت جایگاه کتاب در پیشرفت توسعه جامعه، یادآور شد: طبق فرمایش مقام معظم رهبری باید کتاب را به مخاطب برسانیم.
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر همدان یکی از معضلات همدان در بحث کتاب را کم بودن کتاب‌فروشی‌های شهر برشمرد و ادامه داد: شهرداری باید در تدوین برنامههای فرهنگی خود رونق کتابفروشی‌ها را باید در نظرداشته باشد .
شهابی‌نیا با تاکید بر اینکه باید سرای کتاب در همدان ایجاد کنیم اضافه کرد: لازم است فرهنگسرای کتاب را برای سال آینده راه‌اندازی کنیم و ضمن فرهنگ سازی، مردم را به سمت کتاب و کتابخوانی سوق دهیم.


مسگریان: ضرورت قدردانی از چهره‌های شاخص کتاب و کتابخوانی

رئیس شورای اسلامی شهر همدان نیز کتاب و کتابخوانی را یکی از عوامل پیروزی انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: در دوران انقلاب اسلامی کتاب نقش رسانه ای را داشت و رسانه ی منبر و کتاب با هم تلفیق شدند و انقلاب شکوهمند اسلامی رقم خورد.
مسگریان ضمن تبریک هفته کتاب و کتابخوانی تاکید کرد: لازم است در این هفته از چهره‌های شاخص کتاب و کتابخوانی تقدیر شود.

رضایی: نگاه فرهنگی در مدیریت شهری تقویت شود

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر همدان نیز در این جلسه گفت: یکی از شاخص‌ها و لقب‌های دارالمومنین همدان می تواند بحث کتاب باشد.
علی رضایی با تاکید بر اینکه باید نگاه فرهنگی در مدیریت شهری تقویت شود، اضافه کرد: رویکرد کلان شهرها در مدیریت شهری باید از عمرانی و کالبدی به فرهنگی اجتماعی تغییر مسیر دهد چراکه دغدغه‌های فرهنگی و اجتماعی زیاد شده است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان: توجه به فرهنگ کتابخوانی نوعی سرمایه‌گذاری است

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان همدان نیز در این جلسه ضمن تشکر از نگاه و دید شورای شهر به کتاب و کتابخوانی اظهار داشت: فراهم‌کردن توسعه زیرساخت‌های اطلاعاتی و ارتباطی از زیرساخت‌های اصلی جامعه برای تعامل و ارتقای فرهنگی است که در این راستا کتاب اولین موضوع است.
عاطفه زارعی ضمن ارائه گزارشی از عملکرد اداره کل کتابخانه های عمومی استان، اظهار داشت: نداشتن زیرساخت‌های فرهنگی کتاب خانه‌ای در نقاطی از شهر یکی از معضلات است و باید مورد توجه باید.
وی یکی از مشکلات اداره کل کتابخانه های استان را ، عدم تحقق سهم نیم درصدی این اداره کل برشمرد و گفت: انتظار می‌رود شهرداری در این زمینه همکاری لازم را با ما داشته باشد.
زارعی با بیان اینکه استان همدان در وضعیت شاخص‌های کتابخوانی در سطح کشور اول است، اضافه کرد: با توجه به اینکه توجه به نوجوانان و جوانان در امر کتاب و کتابخوانی نوعی سرمایه‌گذاری در این حوزه است، بر این اساس این موضوع باید مورد توجه واقع شود.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *