توهین به شخصیت های مذهبی باعث تقویت مفاخر میهنی نخواهد شد!

مهدی حیدری

توهین به شخصیت های مذهبی باعث تقویت مفاخر میهنی نخواهد شد!

رئیس کمیسیون فنی عمرانی شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه برخی جریان‌ها به دنبال دوقطبی‌سازی در جامعه هستند گفت: باید نسبت به فعالیت برخی جریان‌ها در شهر همدان هوشیار بود.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، مهدی حیدری طی نطقی در کمیسیون فرهنگی شورا به برخی از دغدغه‌‌های موجود در مدیریت شهری و فرهنگ عمومی اشاره و اظهار کرد: برخی جریان‌ها به دنبال تقویت دوقطبی اسلامیت و ایرانیت مردم ایران هستند و این مسئله از چند جهت به ضرر مردم و به نفع دشمنان خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه دوقطبی‌سازی باعث اختلاف بین صفوف یکپارچه مردم ایران خواهد شد و بهره آن را مستقیم بدخواهان می‌برند گفت: یکی از این دوقطبی‌‌‌ها تقابل و تضاد بین ایرانیت و اسلامیت ماست و همواره جریان‌هایی بودند و سعی کردند ملی‌گرایی را تقویت کنند یا جریاناتی به اسم گرایش به اعتقادات به دنبال نادیده گرفتن هویت ملی ومیهنی بودند که هر دو نیز به هدف نرسیدند.
رئیس کمیسیون فنی عمرانی شورای اسلامی شهر همدان خاطرنشان کرد: در این راستا طی روزهای گذشته شاهد اتفاقاتی بودیم که نمی‌شد آن را در جهت منافع مردم و تکریم بزرگان دانست چرا که اجازه نداریم به بهانه تکریم شخصیت ملی و میهنی شخصیت‌های دینی و مذهبی را زیر سوال برده یا مورد جسات و اهانت قرار دهیم!
وی بیان کرد: اخیرا یکی از چهره‌های علمی شهر همدان از دنیا رفتند که برای آن مرحوم آرزوی غفران و رحمت الهی را داریم اما در حاشیه مراسم خاکسپاری، اهانت هایی به شخصیت‌ «حجر بن عدی» و«دعبل خزایی» شد که حاکی از دوقطبی‌سازی بود واین جریان به هیچ وجه دردی را از مردم دوا نمی‌کند.
حیدری با تاکید به اینکه وظیفه ما این است که هم به شخصیت‌های ملی و میهنی وهم به شخصتی‌های دینی و مذهبی احترام بگذاریم و هر دو آنها برای ما قابل احترام هستند گفت: تقویت یکی به واسطه تضعیف دیگری آن چیزی است که در شیپور اختلاف و دوقبطی‌سازی بین ایرانیت و اسلامیت خواهد دمید و همه ما وظیفه داریم نسبت به این جریان‌ها هوشیار باشیم.
وی تبارشناسی جریان‌های فرهنگی را مهم عنوان کرد و افزود: این جریان‌ این اتفاقات را رقم می‌زند و به آن افتخار و آن را منتشر می‌کند، آن هم افتخار توهین به صحابه رسول خدا و ائمه معصومین(ع)!
رئیس کمیسیون فنی عمرانی شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به اینکه حجر بن عدی صحابه رسول خدا، امیرالمومنین (ع) و امام حسن (ع) بودند که به دست معاویه ابن ابی سفیان کشته شده است، وی در کلام معصومین (ع) جایگاه بسیار رفیعی دارد و شهید بلند پایه‌ای است که اخیرا نیز تکفیری‌ها به حرم مطهر ایشان جسارت کردند.
وی با بیان اینکه نباید در ایران اسلامی و در شهر دارالمومنین همدان شاهد باشیم در یک مراسم رسمی و علنی اهانت به شخصیت‌هایی شود به این بهانه که شخصیت هایی را تقویت کنیم، ادامه داد: شخصیت‌هایی نظیر دعبل خزایی به عنوان شاعر عزیز، قصیده‌ها و سروده‌هایی در مدح اهل بیت عصمت و طهارت بوده سروده‌اند که نباید به هیچ عنوان به مقام ایشان جسارت کرد.
حیدری یادآورد شد: جناب دعبل خزایی در ستایش اهل بیت عصمت و طهارت اشعاری با آن کیفیت و غنا می‌سراید و دوستی خود را با خاندان عصمت و طهارت اظهار می‌کند در زمانی که خیلی‌ها تقیه می‌کردند! به همین خاطر جایگاه و شجاعت ایشان در مسیر حق، حقیقت، عدالت و هدایت قابل کتمان نیست.
وی با بیان اینکه چهره‌های میهنی ما مانند جناب حافظ نیز همه دستاوردهای خود را از محضر قرآن و دین می‌داند افزود، حال ما در یک مراسمی با یک سبک و سیاق خاصی هم برگزار شده به شخصیت‌های مذهبی توهین کنیم، با این نیت که شخصیتی را تقویت کنیم؛ اینها مواردی نیست که در این شهر بتوان هضم کرد.
عضو شورای شهر همدان همدان با تاکید به اینکه باید آسیب‌شناسی صورت گیرد و تبارشناسی خرده جریان‌های فرهنگی را مدنظر داشته باشیم که دوقطبی‌سازی تقویت نشود گفت: انتظار می رود در سازمان فرهنگی شهرداری همدان از همکاری با چنین بخش‌هایی که خروجی آن تقویت دو قطبی سازی در جامعه آن هم با چاشنی اهانت‌ به بزرگان و مفاخر ایرانی و اسلامی است، به شدت پرهیز شود.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *