استفاده از ظرفیت گردشگری برای ایجاد درآمد پایدار در شهرداری همدان

شهابی

استفاده از ظرفیت گردشگری برای ایجاد درآمد پایدار در شهرداری همدان

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر همدان گفت: ایجاد و راه‌اندازی شرکت توسعه گردشگری می‌تواند رونق صنعت گردشگری و متعاقب آن درآمدزایی را برای شهر و شهرداری به دنبال داشته باشد.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، سعید شهابی‌نیا در صحن شورا افزود: تصمیم گیری با تردید برای تاسیس شرکت گردشگری شهرداری همدان به دلیل شرکت هایی است که در گذشته توسط شهرداری همدان ایجاد شده اما خروجی مطلوب را نداشته است.
شهابی‌نیا اضافه کرد: برخی تجربه‌های گذشته ناموفق بوده و باعث نگرانی شده است اما در حوزه ی گردشگری که از نقاط قوت و ظرفیت های بالقوه شهر است باید ریسک پذیر بود چرا که امیدواریم با سرمایه‌گذاری در این حوزه موفقیت حاصل می‌شود.
سعید شهابی‌نیا با بیان اینکه یکی از مشکلات حوزه گردشگری در همدان این است مدیریت آن در دست بخش دولتی است، افزود: بر این اساس در بحث گردشگری به دلیل دولتی بودن و مشارکت ضعیف مردم و بخش خصوصی در این بخش نتوانستیم از این ظرفیت به خوبی استفاده کنیم و گردشگری همدان مغفول مانده است.
وی در این خصوص اضافه کرد: به همین منظور با تأسیس شرکت گردشگری که با سهامداری شهرداری همدان شکل خواهد گرفت باید پتانسیل‌های همدان را بالفعل کنیم.
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی و ورزشی شورای شهر همدان اظهار داشت: بخشی از دلیل ماندگاری مسافران در مراکز گردشگری شهرهای موفق، حضور و مشارکت بخش خصوصی در این حوزه است.
وی ادامه داد: راه‌اندازی شرکت توسعه گردشگری ضمن تعریف وظایف مشخص می‌تواند رونق صنعت گردشگری و متعاقب آن درآمدزایی را برای شهر و شهرداری به دنبال داشته باشد.
وی با بیان اینکه بر اساس بند ۶ ماده ۸۰ وظایف شورای شهر، مبنی بر تشویق و ترغیب مردم در خصوص گسترش مراکز گردشگری و تفریحی، ورزشی و فرهنگی با هماهنگی دستگاههای ذیربط، اظهار داشت: امیدواریم با ایجاد شرکت گردشگری بتوانیم گام های ابتدایی را برای این وظیفه قانونی شورای شهر برداریم.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *