تقدیر شهردار کربلا از شهرداری همدان در صحن شورا

تقدیر شهردار کربلا از شهرداری همدان در صحن شورا

با توجه به ارائه خدمات ارزنده شهرداری همدان در ایام اربعین در کربلای معلی، لوح تقدیر و تندیس شهردار کربلا در پنجاه‌ودومین صحن شورای شهر همدان به وحید علی‌ضمیر به عنوان نماینده شهردار توسط نماینده کمیته خدمات شهری ستاد اربعین کشور در کربلای معلی، تقدیم شد.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان؛ کامران گردان، رئیس شورای اسلامی شهر همدان در این جلسه گفت: حدود ۸۰ نیروی شهرداری همدان به همراه ۱۵ دستگاه سبک و سنگین در این روزها، به ارائه خدمت شبانه‌روز به زائران حسینی اقدام کردند که بزودی به صورت ویژه در شورای شهر همدان از حسین سیبی، رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری همدان و همراهانشان، قدردانی خواهد شد.

وجدی: خدمات‌رسانی شهرداری همدان به زائران حسینی هم‌پای تهران

نماینده کمیته خدمات شهری ستاد اربعین کشور در کربلای معلی در این جلسه با بیان اینکه امسال هفتمین سال مأموریت اربعین را به نمایندگی از شهرداری‌ها در کربلا انجام دادیم، گفت: خدمات ارزنده‌ای در ایام اربعین توسط شهرداری‌ها به زائران ارائه شد.
روح‌ا… بیداد با تأکید بر اینکه حضور در کربلا تنها بحث نظافت نیست، اظهار کرد: هر کارگر ایرانی، سفیر جمهوری اسلامی و راهنمای زائران محسوب می‌شود.
وی ادامه داد: با زائران می‌رویم و با زائران برمی‌گردیم و اگر اقدامات اثرگذار نیروهای خدمات شهری ایران در کربلا نبود، شب اربعین با تلی از زباله در کربلا مواجه می‌شدیم.
بیداد؛ تعداد زائران اربعین امسال از ایران را طبق گزارش منابع رسمی ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر اعلام کرد و بیان کرد: نیروهای شهرداری در کربلا در ۳ شیفت فعالیت داشتند که این اقدام مخلصانه، جای قدردانی دارد.
وی از قدردانی خاص و ویژه شهردار کربلا از شهرداری همدان با توجه به خدمات ارزنده آن در کربلا گفت و افزود: امسال حضور نیروهای شهرداری همدان در کربلا اثربخش‌تر بود و خدمات ارزشمند و خالصانه‌ای از خود به جای گذاشتند.
نماینده کمیته خدمات شهری ستاد اربعین کشور در کربلای معلی ادامه داد: ‌هزار و ۲۰۰ نفر کارگر و ۲۵ دستگاه ماشین‌آلات سنگین و سبک در نظافت کربلا به کار گرفته شد.
وی با بیان اینکه به غیر از کربلا، شهرداری تهران در نجف، ۴۵۰ کارگر و در کوفه ۲۰۰ نفر نیرو داشت؛ یادآور شد: در ۴ مرز شلمچه، چذابه، مهران و خسوری نیز مأموریت‌های جداگانه‌ای تعریف شده بود.
بیداد با تأکید بر اینکه بخش عمده کار در کربلا به عهده شهرداری‌های تهران و همدان بود؛ اظهار کرد: از شهرداری‌های رشت، اصفهان و کاشان نیز نیرو اعزام شده بود؛ اما شهرداری همدان هم‌پای شهرداری تهران، حرکت کرد.
وی ادامه داد: همپوشانی خدمات شهرداری‌ها در کربلا موجب شد تا انتقال فرهنگ نظافت در کربلا را داشته باشیم.
نماینده کمیته خدمات شهری ستاد اربعین کشور در کربلای معلی با بیان اینکه ظرفیت کربلا روزانه ۸۰۰ تا ۹۰۰ هزار نفر زائر است؛ در حالی که طی ایام اربعین، بیشتر از این تعداد بود؛ افزود: با آن انبوه جمعیت در کربلا قطعاً برای ارائه خدمات شهری به نیروی کمکی نیاز بود.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *