فضاهای مطلوب برای استراحت موقت میهمانان و گردشگران ایجاد شود

فضاهای مطلوب برای استراحت موقت میهمانان و گردشگران ایجاد شود

رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و گردشگری شورای اسلامی شهرهمدان با اشاره به اهمیت فضاهای همگانی شهری در توسعه پایدار گردشگری شهری، گفت: شهر همدان فاقد فضاهای مطلوب ایستراحتگاه‌های مناسب برای رفاه حال میهمانان و گردشگران است که این فضاها باید ایجاد شود.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان؛ حجت‌الاسلام ناصر صفری افلاکی در صحن شورا با اشاره به اینکه همدان به خاطر موقعیت جغرافیایی خود تنها مسیر اتصال استان‌های غربی به مرکز و شرق کشور است، افزود: با این حال با وجود این حجم از تردد مسافران متاسفانه فاقد فضاهای مطلوب برای استراحت موقت میهمانان و گردشگران است.
حجت الاسلام صفری افلاکی با بیان اینکه در جهان بینی دینی، نظافت از نشانه‌های ایمان شمرده شده است، اضافه کرد: این حقیقت نشان دهنده میزان اهتمام شرع مقدس به مساله بهداشت و سلامت انسان‌هاست و طبیعتا یکی از عوامل نظافت و بهداشت عمومی، وجود سرویس های بهداشتی در مراکز پر تردد و ورودی‌های شهر است.
رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای شهرهمدان اظهار داشت:اهتمام به نظافت و سرویس‌های بهداشتی نشانه احترام به ارزش‌های دینی و تکریم انسان‌هاست و زیبنده دارالمومنین همدان و پایتخت تاریخ و تمدن ایران نیست که فاقد نشانه‎های ایمان باشد.
صفری افلاکی تاکید کرد:شورای شهر باید شهرداری را مکلف نماید که ابتدا نسبت به راه‌اندازی سرویس‌های بهداشتی موقت و سیار در ورودی‌ها و محوطه میدان سپاه و سپس با پیش‌بینی طرح های فاخر در بودجه سال آتی در این راستا اقدام عاجل کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *