راه‌اندازی بازار پرندگان درآمدهای پایداری را به دنبال دارد

راه‌اندازی بازار پرندگان درآمدهای پایداری را به دنبال دارد

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان با تأکید بر تسریع در اجرای بازار بزرگ پرندگان گفت: راه‌ندازی این بازار درآمدهای پایداری را برای شهرداری و شهر به دنبال خواهد داشت.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، علی‌اکبر نظری در جلسه کمیسیون خدمات شهری زیست محیطی و بهداشت شورا با اشاره به اجرای طرح ارتقا معیشت و تأمین اقلام کالاهای اساسی افزود: یکی از ارز آورترین مجموعه‌هایی که می‌تواند در درآمدزایی شهر مؤثر باشد احداث بازار پرندگان است.
نظری اضافه کرد: برای احداث بازار پرندگان چندین سال است که شهرداری تصمیم به اقدام برای آن دارد که باید هر چه سریع‌تر احداث شود چرا که فعالان این عرصه بلاتکلیف مانده‌اند و امسال این موضوع باید حل شود.

وی به بیماری‌های حیوانی قابل انتقال به انسان اشاره کرد و گفت: با احداث بازار پرندگان ضمن ساماندهی فضای فیزیکی بازار، از بروز و انتقال بیماری‌های حیوانی به انسان نیز جلوگیری می‌شود.
وی با اشاره به استقبال بعضی از سرمایه‌گذاران برای راه‌اندازی بازار پرندگان، افزود: یکی از ارز آورترین و درآمدزاترین مشاغل در کشور، حوزه دام و طیور است که باید مورد توجه واقع شود.
رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان در ادامه با تأکید بر ساماندهی میادین میوه و تره بار در شهر، اظهار کرد: لازم است بازارچه‌های محلی در تمام مناطق شهر ایجاد شود و هدف تنها درآمدزایی نباشد چرا که این زیبنده شهرداری نیست و مدیریت شهری باید مشکلات افرادی را که قادر به حل آن نیستند، حل کند.
علی اکبر نظری یادآور شد: سازمان ساماندهی مشاغل و فرآورده‌های کشاورزی باید در این زمینه وارد شده و با همکاری سرمایه‌گذاران داخلی، بتوانند با تزریق میوه و مرکبات در بازار قیمت‌های کاذب را بشکنند.
وی اضافه کرد: شهرداری باید برای ساماندهی بازارچه‌های میوه و تره‌بار و عرضه میوه با قیمت مناسب، جلسات هماهنگی با سازمان جهاد کشاورزی، سازمان صمت و ادارات مربوطه برگزار کند.

* عاشورلو: بزرگ‌ترین بازار پرندگان غرب کشور در همدان احداث می‌شود

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی هم در این جلسه ضمن ارائه گزارش کوتاهی از روند اجرای طرح و احداث بازار پرندگان گفت: بزرگ‌ترین بازار پرندگان غرب کشور در همدان احداث خواهد شد.
معراج عاشورلو با بیان اینکه در حال حاضر بازارچه موقت فروش پرندگان زنده راه‌اندازی شده است، گفت: در حال حاضر زمینی به مساحت ۱۴ هزار مترمربع برای احداث بازار پرندگان در نظر گرفته شده است که می‌تواند در غرب کشور مطرح باشد.
عاشورلو همچنین به احداث بازارچه‌های محلی برای عرضه میوه و تره بار در مناطق شهری اشاره کرد و گفت: در سال جاری بازارچه کوی شهید مدرس به بهره‌برداری خواهد رسید و نیاز است در هر یک از مناطق چهارگانه بازارچه محلی احداث شود.
وی یکی از مشکلات شهر را فعالیت مشاغل سیار خودرویی دانست و گفت: با ساماندهی خودرو وانت بارها در حال حاضر ۳۰۰ خودرو ساماندهی و شناسنامه دار شده‌اند و در ۱۰ نقطه شهر استقرار یافته‌اند.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *