اداره امور قراردادها در شهرداری تشکیل شود

اداره امور قراردادها در شهرداری تشکیل شود

رئیس کمیسیون نظارت و بازرسی شورای اسلامی شهر همدان تشکیل اداره امور قراردادها در شهرداری را ضروری دانست.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، مرتضی کرباسیان در جلسه کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای شهر افزود: اداره امور قراردادها ۲۲ مدل قرارداد با موضوعات مشخص دارد که تشکیل این اداره می‌تواند فرایند قراردادهای شهرداری را شفاف کرده و روند آن را نیز تسریع بخشد.
کرباسیان با اشاره به اینکه مباحث حقوقی و مالی از حساسیت بالایی برخوردار است، اضافه کرد: با تشکیل اداره امور قراردادها در شهرداری واحد حقوقی می‌تواند بیشتر به پرونده‌های تخصصی از جمله اختلافات رسیدگی کند و اداره امور قراردادها در امور مختلف درآمد، املاک و غیره ورود داشته باشد.
وی با بیان اینکه فراهم نمودن بستری جهت ایجاد ارتباط منطقی و شفاف بین پیمانکاران با شهرداری بخشی از وظایف مهم واحد امور قراردادهای شهرداری است، اضافه کرد: در واقع این اقدامات، امکان استفاده شهرداری از توان پیمانکاران جهت اجرای طرحها و پروژه های خود را مهیا می کند.
وی همچنین بر تسریع در روند قراردادها و اجرای پروژه‌ها، اظهار داشت: در این راستا لازم است در خصوص بخشی از قراردادها به مدیران مناطق تفویض اختیار داده شود و شهردار مرکزی باید با اعتماد به مدیران مناطق امور را تفویض اختیار کند .


رضایی: ضرورت برون‌سپاری بخشی از امور شهرداری

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر همدان نیز در این جلسه با اشاره به بودجه ۱۴۰۲ شهرداری همدان گفت: به پاس تلاش شبانه روزی مجموعه شهرداری است که این بودجه محقق می‌شود.
علی رضایی با بیان اینکه امروزه در جهان تاکید بر این است که به جز مباحث انتظامی، امنیتی و قضایی، تمامی امور باید برون سپاری شود، اضافه کرد: می طلبد این منطق در همه مناطق و سازمان‌های شهرداری هم حاکم باشد.
رضایی افزود: تحول، نوسازی و فناوری اطلاعات از اقداماتی است که در شهرداری باید صورت پذیرفته و در سازمان‌ها نیز تسری یابد.
وی با بیان اینکه باید تلاش کنیم مناطق در انجام وظایف و مسئولیت‌های محوله، اختیار و صلاحیت لازم را داشته باشند، ادامه داد: شهرداری برای حل مباحث حقوقی و قراردادی از افراد متخصص به صورت خرید خدمت اقدام و بخشی از امور را برون سپاری کند.
وی با تاکید بر توجه به توانمندسازی مناطق شهرداری، افزود: مناطق شهرداری متناسب با وظایفی که انجام می‌دهند در راستای ارتقاء مهارت و توانی که وجود دارد نیازمند آموزش هستند تا به بخشی از نارسایی‌ها و مشکلات پاسخ داده شود.
رضایی توجه به فناوری اطلاعات در شهرداری را حائز اهمیت دانست و تاکید کرد: این روند باید رو به گسترش باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *