راهنمای ثبت نام

ثبت‌نام در «جشنواره شهروندان برگزیده همدان» سال ۹۹

 

شهروند گرامی؛ با آرزوی موفقیت شما، لازم است بدانید درخواست شرکت در جشنواره از طریق سامانه ثبت‌نام انجام خواهد شد.

راهنمای سایت به‌منظور سهولت ثبت‌نام شما در سامانه و ثبت درخواست شرکت در جشنواره تهیه شده است.

با سپاس

«دبیرخانه جشنواره شهروندان برگزیده همدان»

 

 

نکات مهم

 

■ ثبت‌نام در جشنواره به صورت اینترنتی است؛ بنابراین تمامی متقاضیان این دوره از جشنواره باید از تاریخ ۱۵ آذر تا ۲۰ دی ماه ۹۸ با مراجعه به سایت جشنواره به آدرس www.TCF.hamedan.ir یا پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری همدان به آدرس www.hamedan.ir امکان‌پذیر خواهد بود.

■ همشهریان می‌توانند با تکمیل صحیح و دقیق فرم مشخصات، نسبت به عضویت در سایت اقدام نمایند. (کد ملی افراد به عنوان نام کاربری منظور خواهد شد.)

■ در قسمت ویرایش فرم؛ از طریق منوی اصلی روی زیرمنوی ثبت‌نام در جشنواره و روی گزینه ویرایش، کلیک نمایید؛ سپس با وارد کردن کد ملی و کلمه عبور (انتخابی شما) وارد قسمت ویرایش اطلاعات شوید.

■ متقاضیان باید حداکثر ظرف مدت یک هفته از تاریخ ثبت‌نام نسبت به تحویل  مدارک زیر به دبیرخانه از طریق سایت جشنواره اقدام نمایند. (ثبت‌نام خوداظهاری)

■ مطابق فرم شماره یک؛ ثبت‌نام صورت می‌گیرد. (منوی اصلی- درباره جشنواره- دانلود فرم‌ها)

■اسکن تمامی اسناد، مدارک و مستندات به صورت یک نسخه چاپی مطابق فرم شماره ۲. (شاخص‌ها و مصادیق آن در منوی اصلی- درباره جشنواره- دانلود فرم‌ها).

 

 گفتنی است؛ آغاز بررسی پرونده منوط به تحویل غیرحضوری فرم ثبت‌نام و کپی مدارک و مستندات شهروند برگزیده به دبیرخانه جشنواره است.

 

■ اسکن یک قطعه عکس پرسنلی ، یک نسخه از فرم شماره ۱ ثبت‌نام و یک سری اسکن از کارت ملی، شناسنامه (تمام صفحات)، تأییدیه از مراجع ذیصلاح، گواهینامه‌ها، مدارک و مستندات متناسب با هر یک از اقدامات، فعالیت‌ها، خدمات و افتخارات به صورت اسکن به دبیرخانه جشنواره ضروری است.

برای مشاهده مدارک و مستندات قابل ارائه و شرح هر کدام از شاخص‌های شهروندان برگزیده به فرم شماره ۲ (منوی اصلی- درباره جشنواره- دانلود فرم‌ها) مراجعه نمایید.

 

■ شهروند گرامی؛ تنها مدارک و مستنداتی، قابل سنجش و ارزیابی بوده است که مرتبط با یک سال گذشته (۹۸/۹/۱۰ الی ۹۹/۱۰/۱۰) خواهد بود؛ بنابراین به مدارک و مستنداتی که مربوط به قبل  از تاریخ ۹۸/۹/۱۰ باشد، ترتیب اثر داده نخواهد شد.

 

■ تمامی افتخارات و عناوین حرفه‌ای و تخصصی دریافتی از سازمان یا صنف متبوع که به دبیرخانه جشنواره ارسال می‌شود، باید متناسب با شاخص‌ها و مصادیق آن باشد.

■ در زمان داوری، پرونده شهروندان بر اساس شاخص‌های عنوان شده، مورد بررسی قرار می‌گیرد، امتیازدهی می‌شود و در نهایت در صورت کسب حداکثر امتیاز، جزو برگزیدگان نهایی قرار خواهند گرفت.

■ شهروند محترم؛ صحت اطلاعات و مدارک ارسال شده به دبیرخانه جشنواره بر عهده شخص متقاضی است؛ بنابراین خواهشمند است برای جلوگیری از مشکلات احتمالی در درج تمامی اطلاعات و تحویل مستندات درخواست شده، دقت و توجه کافی را به عمل آورید؛ بدیهی است مسئولیت اعلام و ارسال هرگونه اطلاعات و مدارک ناقص و اشتباه، بر عهده فرد متقاضی است.

– تبصره الف: چنانچه در هر مرحله‌ از بررسی‌ها، غیرواقعی بودن اسناد و اطلاعات ارائه شده به دبیرخانه ثابت شود، پرونده فرد مورد نظر باطل اعلام شده و متقاضی در این دوره و ۲ دوره آتی نیز از شرکت در جشنواره محروم خواهد شد.

– تبصره ب: جرایم رانندگی، جرایم شهرداری از جمله ماده ۱۰۰، قطع اشجار (ماده ۷) و مشاغل مزاحم شهری (بند ۲۰ ماده ۵۵)، موجب کسر امتیاز می‌گردد.

– تبصره ج: نداشتن سابقه کیفری در یک سال گذشته، عامل وتویی بوده و داشتن سابقه کیفری به منزله عدم رسیدگی به پرونده است.

 

■ مراحل چگونگی «عضویت» در سایت

۱. از طریق منوی اصلی، گزینه ثبت‌نام در جشنواره را انتخاب و سپس عضو سایت شوید.

۲. بر روی دکمه ثبت‌نام اولیه کلیک نمایید.

۳. طبق تصویر شماره ۱، اطلاعات خواسته شده را به صورت صحیح، تکمیل نمایید.

تبصره الف: هر شخص فقط یک بار می‌تواند با یک کد ملی ثبت‌نام نماید.

تبصره ب: پس از وارد کردن کد ملی و کلمه عبور می‌توانید در قسمت ویرایش اطلاعات، ورود پیدا کرده و اطلاعات خود را ویرایش نمایید.)

۴. می‌توانید کلمه عبور را به دلخواه خود، انتخاب و وارد نمایید. (جهت ادامه ثبت‌نام و ویرایش اطلاعات، بخاطر سپردن کلمه عبور الزامی است؛ در صورت فراموشی رمز عبور از طریق آیکون چت یا تماس با دبیرخانه، با ما در ارتباط باشید)

۵. پس از ثبت‌ اطلاعات، روی دکمه ثبت‌نام و تکمیل فرم، کلیک نمایید.

 

تصویر ۱

■ مراحل ثبت‌نام «خوداظهاری»

 

۱. از طریق منوی اصلی، گزینه ثبت‌نام در جشنواره انتخاب شود.

۲. بر روی دکمه خوداظهاری کلیک نمایید.

۳. نام کاربری (کد ملی) و کلمه عبور را وارد نمایید.

 

تصویر ۲

 

۴. در مرحله نخست؛ طبق تصویر شماره ۳، فرم اطلاعات (نام پدر_ تاریخ تولد_ شهر و شهرستان_ محل تولد) را تکمیل و سپس بر روی دکمه تأیید و ادامه ثبت‌نام کلیک نمایید.

تصویر ۳

 

۵. در مرحله دوم؛ طبق تصویر شماره ۴، اطلاعات خواسته شده را تکمیل و سپس بر روی دکمه تأیید و ادامه ثبت‌نام، کلیک نمایید.

 

تصویر ۴

 

۶. در مرحله سوم؛ طبق تصویر شماره ۵، نسبت به بارگذاری اسکن عکس پرسنلی (۴*۳) و کارت ملی اقدام و سپس روی دکمه تأیید و ادامه ثبت‌نام کلیک نمایید.

تبصره: در صورت عدم موفقیت جهت بارگذاری اسکن‌ها، می‌توانید مدارک خود را به صورت واتس آپ به دبیرخانه‌ جشنواره، تحویل دهید.

شماره ۵

 

۷. در مرحله چهارم؛ طبق تصویر شماره ۶، نسبت به انتخاب گزینه‌ها (شاخص‌های ۹گانه شهروندان برگزیده ۹۸) اقدام نمایید.

تبصره: برای آگاهی از شاخص‌ها و مصادیق آن، می‌توانید به منوی اصلی، قسمت «درباره جشنواره»_ دانلود فرم‌ها مراجعه نمایید.

 

تصویر ۶

 

۸. پس از اتمام و تکمیل فرم فوق، روی دکمه تکمیل نهایی و ارسال اطلاعات کلیک نمایید.

۹. در صورت موفقت پایان تبت‌نام؛پیام «اطلاعات خوداظهاری شما با موفقیت ثبت گردید» نمایش داده می‌شود.

 

 

■ مراحل چگونگی معرفی دیگران

 

۱. از طریق منوی اصلی، گزینه ثبت‌نام در جشنواره را انتخاب نمایید.

۲. روی دکمه معرفی دیگران کلیک نمایید.

۳. طبق تصویر شماره ۷، اطلاعات خواسته شده از شخص مورد نظر را وارد نمایید.

تبصره الف: هر شهروند می‌تواند حداکثر ۵ نفر را معرفی نماید. (پس از وارد کردن اطلاعات هر شخص، به طور اتوماتیک فرم دیگری برای شما به نمایش درخواهد آمد که می‌توانید نفرات بعدی خود را در صورت نیاز، وارد نماید)

تبصره ب: در زمان داوری؛ شهروند برگزیده بر اساس شاخص‌های جشنواره (در منوی اصلی، قسمت «درباره جشنواره»_ دانلود فرم‌ها) مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

تبصره ج: در قسمت توضیحات، نسبت به ارائه دلایل معرفی شخص بر اساس مصادیق شاخص‌ها، بپردازید.

تصویر ۷

 

 

۴-در پایان روی دکمه اتمام و تکمیل فرم کلیک نمایید.

 

■ ویرایش فرم

۱-از طریق منوی اصلی بر روی زیر منوی ثبت نام در جشنواره بر روی گزینه ویرایش کلیک نمایید.

۲-پس از وارد کردن کد ملی و کلمه عبور وارد قسمت ویرایش اطلاعات شده و اطلاعات خود را ویرایش نمایید.